Jagoda kamczatka Lonicera coerulea var. Kamtschatica „Wojtek”

Dostępność: 29
Wysyłka w: 5 dni

Opis

WIOSENNE, SŁODKIE JAGÓDKI 5 KG Z 1 KRZACZKA!

 

Jagoda kamczatka jest bardzo ładnym długowiecznym krzewem. Cechuje się zwartym kulistym pokrojem i osiąga do 1,5 m wysokości.

Wczesną wiosną (początek kwietnia) krzew zdobią białokremowe, miododajne kwiatki, a już pod koniec maja dojrzewają niebieskofioletowe owoce!

Prezentowana odmiana jest bardzo plenna. Jej owoce spożywane są na surowo lub w przetworach tj. soki i konfitury. Mają smak przypominający borówkę amerykańską i jagodę leśną. Nadają się także do robienia nalewek! Zawierają dużo witaminy C i A, więc dbają o naszą odporność.

Prezentowaną odmianę cechują najsłodsze owoce ze wszystkich jagód kamczatek! Z jednego krzewu tej odmiany można zebrać aż 5 kilogramów owoców!

Jagoda kamczatka preferuje słoneczne lub lekko zacienione stanowiska oraz piaszczysto-gliniaste gleby o odczynie najlepiej lekko kwaśnym. Jest bardzo odporna na niekorzystne warunki środowiska – duży mróz i suszę. Po upływie 5 – 6 lat krzew wymaga corocznego przycinania.

Owocowanie krzaków zwiększymy, sadząc dwie sztuki różnych odmian jagody Kamczatki obok siebie. Polecane jest posadzenie razem z jagodą wojtek odmiany duet, zielonej oraz sinogłaska dostępnej w naszej ofercie! 

 

PRZYKŁADOWE ZDJĘCIE SADZONKI W SEZONIE

W DONICZCE 0,7L ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZONEJ DO WYSYŁKI CO POZWALA NA SADZENIE PRZEZ CAŁY ROK I DAJE GWARANCJE PRZYJĘCIA

jagoda wojtek

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl