Lebiodka pospolita Oregano Origanum vulgare „Kent Beauty”

Dostępność: 8
Wysyłka w: 5 dni

Opis

OREGANO ODMIANOWE - PIĘKNE, PYSZNE I ZDROWE!

 

Lebiodka jest zielem pochodzącym z Afryki Północnej, Europy i Azji. Każdy z nas zna popularny smak oregano oraz ziół prowansalskich! My przedstawiamy Państwu nową piękną odmianę

Kent Beauty!

Rośnie w rozłożystej kępie o szerokości do 40 cm i wysokości 15 cm (20 cm podczas kwitnienia). Wyróżnia się pachnącymi sinozielonymi liśćmi. Niezwykle zjawiskowo wyglądają kwiaty, szczególnie zwisające na dół z koszy i donic. Równie efektywnie wyglądają sadzone przy murkach i ścianach. Roślina zakwita w czerwcu i kwitnie do października.

Kwiaty wyrastają w długich gronach. Można powiedzieć, że granica między kwiatami i liśćmi jest bardzo nikła. Na łodydze jasnozielone liście przenikają się z coraz to bardziej ubarwionymi na róż płatkami. Liście i kwiaty tej odmiany są znacznie większe od pospolitego oregano, czy też odmiany Amethys Falls. Chętnie odwiedzają je pszczoły i barwne motyle!

Roślina preferuje stanowiska słoneczne oraz żyzne, umiarkowanie wilgotne do suchych gleby. Jest mrozoodporna w strefie 6 – 9, należy ją więc lekko okryć zimą.

 

PRZYKŁADOWE ZDJĘCIE SADZONKI WCZESNĄ WIOSNĄ

W DONICZCE 0,6L ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZONEJ DO WYSYŁKI CO POZWALA NA SADZENIE PRZEZ CAŁY ROK I DAJE GWARANCJE PRZYJĘCIA

 

oregano

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl